Product Categories
Lyxmj7082 4.0mm 1/2.5″ 120° Wide Angle Night Vision CCTV Lens
With a 120° wide angle, large f/1.2 aperture, and 5MP resolution, this 4.0mm M12 lens delivers clear night vision with black-color optimized imaging, ideal for CCTV surveillance and security cameras.
Specification
| Model | Lyxmj7082 |
| Aperture | f/1.2 |
| Effective Focal Length | 4.0mm |
| Back Focal Length | 6.25mm |
| Format | 1/2.5″ |
| Image Circle | Φ6.9 |
| Lens Structure | 5G2P |
| Mount | M12*0.5 |
| Sensor | OV2710/OV2718/OV4689/AR0330/IMX317/IMX290/IMX390/IMX307/IMX327 |
| FOV | 120°*92°*48.4°(D*H*V) |
| Total Track Length | 22.49mm |
| Front Cap | Φ14mm |
| Resolution | 5MP |
| Chief Ray Angle | 15° |
| Installed Filter | – |
| Application | 夜视黑彩 |
Related Products






