Product Categories
Lyxmj9083M12 3.15mm f/2.0 130° 5MP Ultra-Wide Angle Lens for CCTV
130° ultra-wide 3.15mm f/2.0 M12 lens, 5MP resolution – perfect for CCTV, doorbell cameras and dashcams.
Specification
| Model | Lyxmj9083 |
| Aperture | f/2.0 |
| Effective Focal Length | 3.6mm |
| Back Focal Length | 2.9mm |
| Format | 1/4.0″ |
| Image Circle | Φ5.0 |
| Lens Structure | 1G3P |
| Mount | M12*0.5 |
| Sensor | OV9732/AR0140/H22 |
| FOV | 81°*68°*52°(D*H*V) |
| Total Track Length | 21.50mm |
| Front Cap | Φ16mm |
| Resolution | 1MP |
| Chief Ray Angle | 17° |
| Installed Filter | – |
| Application | – |
Related Products






