Product Categories
Lyxmj7102B 6.0mm f/1.47 1/2.5″ 72° 5MP M12 Starlight CCTV Lens
72° wide angle, f/1.47 large aperture, and 5MP starlight night vision – perfect for 24/7 CCTV security.
Specification
| Model | Lyxmj7102 |
| Aperture | f/1.47 |
| Effective Focal Length | 6.0mm |
| Back Focal Length | 4.36mm |
| Format | 1/2.5″ |
| Image Circle | Φ6.9 |
| Lens Structure | 1G5P |
| Mount | M12*0.5 |
| Sensor | OV2710/OV2718/OV4689/AR0330/IMX317/IMX290/IMX390/IMX307/IMX327 |
| FOV | 72°*60.5°*34°(D*H*V) |
| Total Track Length | 22.66mm |
| Front Cap | Φ15mm |
| Resolution | 5MP |
| Chief Ray Angle | 13° |
| Installed Filter | 星光夜视 |
| Application | – |
Related Products






