Product Categories
Lyxmj7038 1.8mm F2.4 190° Fisheye M12 Lens – 16MP for 1/2.3″ Sensors
190° fisheye lens for 1/2.3″ sensors, 1.8mm focal length, F2.4 aperture, 16MP resolution, M12 mount, TTL 19.75mm.
Specification
| Model | Lyxmj7038 |
| Aperture | f/2.4 |
| Effective Focal Length | 1.8mm |
| Back Focal Length | 4.0mm |
| Format | 1/2.3″ |
| Image Circle | Φ4.64 |
| Lens Structure | 7G+1E |
| Mount | M12*0.5 |
| Sensor | MN34120/IMX206/IMX078/IMX117/IMX377 |
| FOV | 190°*190°*190°(D*H*V) |
| Total Track Length | 19.75mm |
| Front Cap | Φ17.5mm |
| Resolution | 16MP |
| Chief Ray Angle | 15° |
| Installed Filter | – |
| Application | – |
Related Products







