Product Categories
Lyxmj9201 1.35mm f/2.0 1/2.5″ 220° 5MP M12 Fisheye Lens For 360° Panoramic Camera
With an ultra-wide 220° fisheye view, f/2.0 aperture, and 5MP resolution, this 1.35mm M12 lens captures immersive 360° panoramic images with excellent low-light performance, ideal for panoramic cameras, VR cameras, and 360° action cameras.
Specification
| Model | Lyxmj9201 |
| Aperture | f/2.0 |
| Effective Focal Length | 1.35mm |
| Back Focal Length | 1.8mm |
| Format | 1/2.5″ |
| Image Circle | Φ5.7 |
| Lens Structure | 2G4P |
| Mount | M12*0.5 |
| Sensor | OV2718/OV4689/IMX415/IMX323/IMX290/IMX335/IMX307/OCI0640/GC2093 |
| FOV | 220°*192°*122°(D*H*V) |
| Total Track Length | 11.1mm |
| Front Cap | Φ17mm |
| Resolution | 5MP |
| Chief Ray Angle | 10° |
| Installed Filter | – |
| Application | 360全景 |
Related Products






