Product Categories
Lyxmj7060 0.85mm f/2.0 1/3.8″ 215° 2MP M12 Fisheye Lens
With an ultra-wide 215° fisheye field of view, bright f/2.0 aperture, and 2MP resolution, this 0.85mm M12 lens captures immersive 360° panoramic images with good low-light performance, ideal for dashcams, doorbell cameras, and 360° surveillance.
Specification
| Model | Lyxmj7060 |
| Aperture | f/2.0 |
| Effective Focal Length | 0.85mm |
| Back Focal Length | 1.57mm |
| Format | 1/3.8″ |
| Image Circle | Φ3.8 |
| Lens Structure | 1G4P+1E |
| Mount | M12*0.5 |
| Sensor | AR0140/AR0143/OV9732/OV9712 |
| FOV | 215°*195°*149°(D*H*V) |
| Total Track Length | 13.07mm |
| Front Cap | Φ14mm |
| Resolution | 2MP |
| Chief Ray Angle | 14° |
| Installed Filter | – |
| Application | – |
Related Products






