Product Categories
Lyxmj7093 150°–220° M12 Lenses for Panoramic & Security Cameras
Ultra-wide 150°–220° fisheye lenses with f/2.0 aperture, up to 5MP resolution, ideal for 360° panoramic cameras, doorbells, dashcams and surveillance.
Specification
| Model | Lyxmj7093 |
| Aperture | f/2.0 |
| Effective Focal Length | 2.1mm |
| Back Focal Length | 5.6mm |
| Format | 1/2.9″ |
| Image Circle | Φ6.4 |
| Lens Structure | 4G2P |
| Mount | M12*0.5 |
| Sensor | OV2718/OV4689/AR0330/IMX415 |
| FOV | 150°*125°*79°(D*H*V) |
| Total Track Length | 20.3mm |
| Front Cap | Φ14mm |
| Resolution | 5MP |
| Chief Ray Angle | 13° |
| Installed Filter | – |
| Application | – |
Related Products






